3.4 Jak se mor přenáší

Mor se v přírodě do včelstva dostane hlavně s infikovanou potravou, kterou včely najdou v dutině po uhynulém včelstvu. Z tohoto  pohledu jsou velmi nebezpečná volně žijící včelstva, zpravidla roje, které uletěly některému včelaři. Nákazu by mohly přenést i nakažené včely zalétlé do cizího úlu. Toto riziko se značně zvyšuje při kočování. Teoreticky by nákazu mohl způsobit i med, který obsahuje zárodky moru a ocitne se, třeba jako neumytá sklenice na skládce odpadků.

Chovatel může mor získat nákupem včelstev, rojů či oddělků, též použitím plástů, úlů, nástavků a veškerého dalšího materiálu, který přišel do styku s nemocným včelstvem. To je často vysvětlení, proč se mor někde jakoby sám objeví. Vyšetřovali jsme stovky případů a nejčastěji to bylo tak, že včelař použil staré věci, které on nebo někdo před ním v bláhové naději, že jsou dobré, odložil stranou při likvidaci morového ohniska. Často jsou to věci z pozůstalostí. Mnohdy jsou tak staré, že už nikdo nepamatuje, kdy a z jakého důvodu byly odloženy na půdu. Výmluvný je případ, kdy nový majitel našel na půdě domu, který koupil od realitní kanceláře, spoustu starého včelařského náčiní. Zmínil se o tom večer v hospodě a místní včelaři si to haraburdí rozebrali. Krátce na to vypukl mor u všech těchto osmi včelařů. Na té půdě byly ty věci předtím déle než 30 let.

Zdrojem nákazy se může stát i med neznámého původu obsahující spory moru, který šetrný včelař zkrmí včelám.

Nepotvrdilo se, že by se mor šířil mezistěnami. Všechny schválené výrobny jsou pod veterinárním dohledem, o tomto nebezpečí vědí a při výrobě na to dbají.