5.1 Tradiční postupy čištění vosku

Čištění včelího vosku kyselinou

Při nejběžnějším způsobu čištění vosku se využívá kyselina sírová. Postupuje se podle tohoto předpisu:

100 ml kyseliny sírové používané do akumulátoru (26–32 °Bé) nebo 20 ml koncentrované kyseliny sírové (96 %) se opatrně a za míchání vlije do litru vody a potom se doplní na objem 2 litry. K ředění je nejlepší destilovaná nebo měkká dešťová voda. Dva litry naředěné kyseliny stačí na vyčištění l kg vosku a roztok lze použít i vícekrát. Roztok kyseliny je vhodné připravovat nejlépe v nádobě z varného skla, popř. ve smaltovaném hrnci, protože některé nerezové hrnce horkou kyselinou trpí. Důležité upozornění: při ředění kyseliny sírové nesmíme vlévat vodu do kyseliny! Při nesprávném postupu ředění se směs přehřeje a horká kyselina vystříkne. Proto je nutné dodržovat přesně návod, jinak může dojít k popálení nekrytých částí těla. I z tohoto důvodu je lepší použít již částečně zředěnou kyselinu do akumulátoru, toto nebezpečí je menší.

Ke kyselině v nádobě se přidá čištěný vosk a zahřívá na teplotu 80–90 °C, která se udržuje po dobu alespoň 30 minut. Vosk se nesmí zahřívat na příliš vysokou teplotu (100 °C), neboť kromě nežádoucího částečného zmýdelnění vosku vzniká i utajený var. Vosková vrstva nad hladinou vody brání odchodu vznikající páry, což způsobuje vystřikování vosku. Přílišnému přehřátí a vystřikování vosku se zabrání použitím vhodného tepelného zdroje (např. elektrického vařiče s regulací teploty) a neustálým pomalým mícháním. Při příliš intenzivním míchání však vznikne nežádoucí vosková emulze.

Po zchladnutí se voskový koláč ještě jednou nebo lépe dvakrát roztaví v čisté vodě, odstraní se tak zbytky kyseliny sírové.

Popsaný postup čištění s kyselinou sírovou lze použít nejen k vyčištění vosku, ale i k nápravě mazlavého zmýdelněného vosku a k dezinfekci proti nosemě a původcům bakteriálních nemocí včelího plodu.

Náprava voskové emulze

Pokud i přes veškerou opatrnost vznikne vosková emulze, která se podobá krupičné kaši, je možné ji zpracovat tímto způsobem: po zchladnutí se vosková emulze oddělí od vodní vrstvy a vylisuje, nebo se nechá v tenké vrstvě na vzduchu proschnout. Suchý nebo vylisovaný vosk se vloží do nádoby z vhodného materiálu a opatrně zahřívá nad bod tání vosku. Nad vrstvičkou vody se pozvolna vytváří voskový koláč, který lze po zchladnutí z nádoby vyjmout.

Náprava změny barvy vosku způsobená kovy

K nápravě se používá převaření s kyselinou fosforečnou.

Na 1 kg vosku stačí 0,5 litru 10% kyseliny fosforečné. K její přípravě se použije 60 ml 85% kyseliny fosforečné, která se zředí 450 ml vody. Kyselina se s voskem zahřívá nejlépe ve vodní lázni ve smaltovaném hrnci (s neporušeným smaltem) nebo v nádobě z chemického skla za neustálého míchání až do viditelného zesvětlení vosku. Poté se zahřívání přeruší a po zchlazení se voskový koláč oddělí od roztoku kyseliny. Zředěnou kyselinu fosforečnou je škoda vyhodit po jednom použití, má čisticí účinek i při trojnásobném až pětinásobném použití.

Místo kyseliny fosforečné je možné pro nápravu vosku použít i kyselinu šťavelovou. Na kilogram vosku přidáme velkou polévkovou lžíci kyseliny, asi 20 gramů. Postup je stejný.

Důležité! Pozor, kyseliny jsou žíraviny. Nepodceňujte proto ochranné pomůcky jako brýle, zástěry a rukavice. Po jakémkoli čištění vosku kyselinami je nutné vosk roztavit v nadbytku čisté měkké vody za neustálého pomalého míchání. Pro dokonalé odstranění zbytků čisticí chemikálie z vosku se postup opakuje dvakrát až třikrát.

Složité a nebezpečné práci s kyselinami se lze zcela vyhnout dodržením pravidel chovu včel a zpracování včelího vosku.